zobacz:  przerywnik.pl   autogielda.pl   e.autogielda.pl

Niedziela, 22 Kwietnia 2018, Imieniny obchodzą: Kaja, Leon, Łukasz

ds

Ogłoszenia pochodzą z serwisu autogielda.pl: MASZYNA DO SZYCIA STARA cena: 350,00 PLN, rok: r., miejscowość: Wrocław, data: 2018-04-21, ...szczegóły

NAPISZ DO NAS

W każdej sprawie związanej z antykami napisz do nas

kolekcjoner@autogielda.pl

lub zadzwoń

0604 121 434

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Fot. MPiT;

Fot. MPiT

Wystawa w Muzeum Poczty

GJ


Wczoraj w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu odbyło się otwarcie wystawy “Izrael na znakach pocztowych". Została ona przygotowana i zorganizowana ze względu na obchodzony od kwietnia 2008 do kwietnia 2009 r Rok Polski w Izraelu. Zaprezentowano na niej zbiory filatelistyczne Bogdana Cymerysa, Józefa Wiczkowskiego i Bronisława Rejnowskiego.

Zbiór B.Cymerysa obejmuje “Całostki pocztowe Izraela 1948-1998”. Na ekspozycji pokazano pierwsze wydanie kopert pocztowych, ilustrowane koperty lotnicze, także z wydrukowanymi znakami opłaty.

Zbiór J. Wiczkowskiego to wszystkie wydania znaczków pocztowych poczty izraelskiej od czasów powstania państwa w 1949 roku do 1993 roku.

Zbiór B. Rejnowskiego prezentuje różnorodne formy oznaczania przesyłek poleconych przez Pocztę Izraelską w latach 1948 - 2000. Zaprezentowano przesyłki i nalepki polecenia z czasów sprawowania w Palestynie mandatu w imieniu Ligi Narodów przez Wielką Brytanię aż do czasu wprowadzenia własnych nalepek Poczty Izraelskiej a następnie nalepki polecenia z terenów Izraela, jak i terenów okupowanych (Gaza, Zachodni Brzeg Jordanu).

Wrocławski oddział Gmin Wyznaniowych Żydowskich udostępnił przedmioty sztuki obrzędowej związane z Synagogą oraz żydowskimi świętami które stanowią dopełnienie wytrawy. Można zobaczyć np. ponad 100 - letni zwój z tekstem Pisma Świętego - Tora ,a także elementy tradycyjnego stroju męskiego kipę (jarmułkę, myckę) i tałes - biały szal modlitewny nakładany na głowę lub ramiona.GJWYSTAWA CZYNNA

OD 30 STYCZNIA DO 20 MARCA 2009

Fot. MPiT;

SZUKAJ

NASZE GAZETY

OGŁOSZENIA

cena: 350,00 PLN

miejscowość: Wrocław

data: 2018-04-21

NASZE SERWISY

Autogielda  Odjazd  M2 Planeta zwierząt  Erotyka

Redakcja: kolekcjoner@autogielda.pl

Copyright © 2008 Autogielda - M. MAJSKI, J. STYRNA - SPÓŁKA JAWNA