zobacz:  przerywnik.pl   autogielda.pl   e.autogielda.pl

Niedziela, 22 Kwietnia 2018, Imieniny obchodzą: Kaja, Leon, Łukasz

ds

Ogłoszenia pochodzą z serwisu autogielda.pl: MASZYNA DO SZYCIA STARA cena: 350,00 PLN, rok: r., miejscowość: Wrocław, data: 2018-04-21, ...szczegóły

NAPISZ DO NAS

W każdej sprawie związanej z antykami napisz do nas

kolekcjoner@autogielda.pl

lub zadzwoń

0604 121 434

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Napoleon i cholera we Wrocławiu

MPiT


Towarzystwo Sympatyków Filatelistyki z okazji swojego dziesięciolecia pokazuje w Muzeum Poczty i Telekomunikacji najcenniejsze perełki ze swoich kolekcji. Obejrzeć można zbiory, które są bardzo cenne nie tylko w znaczeniu filatelistycznym, ale także historycznym.

Poszczególne eksponaty zgromadzone są tematycznie:„Napoleon Bonaparte” - znaczki i kartki pocztowe traktujące o życiu tego genialnego stratega, od początku jego kariery aż do zesłania i samotnej śmierci. W kolekcji znajdują się listy z tamtego okresu np. z czasu walk w Italii, czy list z 1799 r. nadany do samego pierwszego Konsula Wojny.„Poczta Wielkiej Armii” (1807-1813) - pokazuje przesyłki nadane ze stacjonarnych i polowych urzędów pocztowych znajdujących się na terenach dzisiejszych ziem polskich.„Poczta pruska we Wrocławiu” (1740-1945) - fragmenty korespondencji nadanej w tamtym okresie, m.in. list nadany w 1831r. podczas epidemii cholery, ze stemplem poczty sanitarnej.„Królewskie Stołeczne i Rezydencjalne Miasto Wrocław” - dawny Wrocław na kartkach pocztowych i widokówkach, można zobaczyć m.in. jak kiedyś wyglądał wrocławski ogród zoologiczny i dworzec główny.„Pomniki Jana Pawła II” - zdjęcia pomników Jana Pawła II z różnych miejscowości na kartkach pocztowych.„Polska Piastów, jej dzieje i kultura” oraz „Rzeczpospolita, jej dzieje i kultura” - kartki pocztowe, znaczki, okolicznościowe stemple przybliżające naszą historię. Można się przyjrzeć dawnym narzędziom rolniczym, budowlom i malarstwu gotyckiemu, dawnym grodom czy władcom polskim wg Jana Matejki.Wystawa ze zbiorów R. Gottlieba, H. Święcickiego i W. Wosika trwa od 20 listopada do 2 grudnia 2009 r. w Muzeum Poczty i Telekomunikacji przy ul. Z. Krasińskiego1.

 

SZUKAJ

NASZE GAZETY

OGŁOSZENIA

cena: 350,00 PLN

miejscowość: Wrocław

data: 2018-04-21

NASZE SERWISY

Autogielda  Odjazd  M2 Planeta zwierząt  Erotyka

Redakcja: kolekcjoner@autogielda.pl

Copyright © 2008 Autogielda - M. MAJSKI, J. STYRNA - SPÓŁKA JAWNA