zobacz:  przerywnik.pl   autogielda.pl   e.autogielda.pl

Niedziela, 22 Kwietnia 2018, Imieniny obchodzą: Kaja, Leon, Łukasz

ds

Ogłoszenia pochodzą z serwisu autogielda.pl: MASZYNA DO SZYCIA STARA cena: 350,00 PLN, rok: r., miejscowość: Wrocław, data: 2018-04-21, ...szczegóły

NAPISZ DO NAS

W każdej sprawie związanej z antykami napisz do nas

kolekcjoner@autogielda.pl

lub zadzwoń

0604 121 434

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Fot. MPiT;

Fot. MPiT

Retrospektywa twórczości Stefana Małeckiego

MPiT Wrocław


Retrospektywa twórczości warszawskiego grafika Stefana Małeckiego, wybitnego projektanta polskich znaków pocztowych, wpisuje się w obchody 90. rocznicy powstania Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu. Wystawa prezentująca twórczość artysty z zakresu grafiki użytkowej obejmuje projekty znaków pocztowych i powstałe na ich podstawie walory filatelistyczne, a także inne nurty jego artystycznej działalności.

Małecki rozpoczął współpracę z Ministerstwem Łączności w 1955 roku. Na przestrzeni czterech dziesięcioleci ubiegłego wieku spod jego ręki wyszło ponad 500 projektów walorów filatelistycznych ( znaczków, kartek pocztowych, kopert pierwszego dnia obiegu oraz datowników okolicznościowych). Znakomitą część tych realizacji, w tym wieloznaczkowe emisje: Statki żaglowe, Polskie stroje ludowe, Historia lokomotywy, Porty polskie, Arcydzieła dramaturgii polskiej, Z tradycji szkolnictwa morskiego oraz Dowódcy Armii Krajowej będzie można zobaczyć na wystawie.

Zobaczymy też przykłady grafiki wydawniczej i reklamowej, jak również znaki firmowe. Dopełnieniem wystawy będzie pokaz plakatów, także tych, za które artysta otrzymywał nagrody i wyróżnienia w konkursach krajowych i zagranicznych. Uzupełnieniem prac graficznych będą cykle rysunków: Białowieża, Ziemia Kłodzka, Ziemia Opolska i Afryka, które świadczą o talencie rysowniczym i biegłości warsztatowej artysty. Ekspozycja prezentująca dorobek twórczy Stefana Małeckiego powstała w oparciu o zbiory własne Muzeum oraz o prace pochodzące z archiwum artysty. Wystawę, której towarzyszy katalog i datownik okolicznościowy, będzie można oglądać od 15 kwietnia do 31 maja w siedzibie Muzeum przy ul. Krasińskiego 1.

Kurator wystawy: Barbara Wysocka, st. kustosz

Fot. MPiT; Fot. MPiT;

SZUKAJ

NASZE GAZETY

OGŁOSZENIA

cena: 350,00 PLN

miejscowość: Wrocław

data: 2018-04-21

NASZE SERWISY

Autogielda  Odjazd  M2 Planeta zwierząt  Erotyka

Redakcja: kolekcjoner@autogielda.pl

Copyright © 2008 Autogielda - M. MAJSKI, J. STYRNA - SPÓŁKA JAWNA